Karolina T.
Tarptautinė šukuosenų, makiažo ir įvaizdžio dizainerė Karolina Taraškevič - Bethel pasakoja apie įtemptą kasdienybę, atskleidžia kaip savo darbe pritaiko psichologijos žinias ir dalinasi įspūdžiais apie pradėtą itin estetišką dantų tiesinimą, kurio nepastebi aplinkiniai.
– Karolina, esi profesionali šukuosenų, makiažo ir įvaizdžio dizainerė. Kokių savybių reikia tokiame darbe?
– Kokių reikia nežinau, bet galiu pasakyti, kokių turiu aš (juokiasi). Visuomet siekiu tobulumo ir perfekcionizmo. Tai tikrai nėra patogūs ir geri bruožai, tokiems žmonėms gyventi žymiai sunkiau. Kita vertus, maksimalizmo tokiame darbe, kai tenka dirbti su grožiu ir jį kurti, tikrai reikia. Manau, kad tai neatsiejama nuo aukštos kokybės paslaugų. Tarkime, jeigu kuriamas klientei įvaizdis man ne iki galo patinka, koreguoju jį iki tol kol man atrodys viskas iki galo tobula, ir tik tuomet ją paleidžiu (juokiasi).
– Esi gerokai išlavinusi žvilgsnį. Į ką pirmiausia atkreipi dėmesį, sutikdama naują žmogų?
– Žiūriu į asmenybę, ne tiek į išvaizdą, makiažą ar plaukų ilgį. Pirmiausia visada siekiu rasti ryšį su kliente, suprasti, koks tai žmogus. Įvaizdį kuriu ir derinu atsižvelgdama į charakterį, gyvenimo būdą, įpročius. Juk puošiantis norime atskleisti savo asmenybę, stilių, statusą, gyvenimo būdą, net požiūrį į pasaulį. Manau, kad mūsų išorė turi atspindėti mūsų vidinį pasaulį ar skleisti tam tikrą žinutę, kurią norime ištransliuoti aplinkiniams.
– Atrodo, tokiame darbe labai praverčia psichologijos išmanymas...
– Turiu psichologijos bakalauro diplomą (juokiasi). Nors nedirbu pagal specialybę, patikėkite, įvaizdžio kūrimas, šukuosenų, makiažo menas tikrai nėra taip nutolęs nuo šio mokslo! Išvaizda turi atitikti žmogaus vidinį pasaulį, tai niekada nebūna du atskiri dalykai. Kuklaus žmogaus negali padažyti ryškiai: tada jis jausis nejaukiai, ne savo kailyje. Tad psichologijos žinias panaudoju sujungdama išorę su vidumi.
– Ar karantino laikotarpis tau kaip žmogui, kuris kasdien dirba su žmonėmis, buvo sunkus?
– Tai buvo sudėtingas metas, tačiau dėl to, kad labai darbingas! Kadangi mes negalėjome fiziškai vykdyti savo veiklos Lietuvoje, dirbau JAV bei atradau save Instagrame. Šioje platformoje pradėjau mokyti moteris grožio paslapčių. Ir dabar labai intensyviai tuo užsiimu. Taip pat karantino metu daug dėmesio skyriau mūsų elektroninei parduotuvei. Taigi, nors veiklos pobūdis buvo daugiau virtualus, tačiau darbo tikrai nesumažėjo.
– O kaip sekasi visur suspėti grįžus prie įprastinių darbų – makiažo, šukuosenų ir įvaizdžio kūrimo?
– Ši vasara buvo tikrai kitokia, nukelta daugybė vestuvių į šiuos metus... Todėl darbo buvo dvigubai daugiau. Tarptautiniu lygiu dirbu kaip vestuvinio įvaizdžio kūrėja, skraidau pas nuotakas į skirtingas šalis. Atėjus rudens sezonui, su nuotakomis dirbsiu Majamyje, tad man vestuvių sezonas tęsis ištisus metus.
– Pasikalbėkime apie dantų tiesinimą. Kodėl kilo mintis apie gydymą?
– Kai kalbame apie grožį, atkreipiame dėmesį ne tik į akis, plaukus ar nagus, bet ir į dantis. Aš visą laiką norėjau tiesesnių dantų. Kai buvau paauglė, svarsčiau apie ortodontinį gydymą, tačiau apžiūrėjusi mane, gydytoja nuramino, kad viskas gerai. Kai po ilgos pertraukos nuėjau į konsultaciją pas kitą specialistą, paaiškėjo, kad gydytoja buvo neteisi.
– Kokios problemos tave kamuoja?
– Savo dantų nesigėdiju, su saviverte viskas tvarkoje. Tačiau žinau, kad jie yra kreivoki. Be to, gydytojas pastebėjo, kad yra ir blogas sąkandis. Šios problemos nežinojau, todėl labai džiaugiuosi, kad man buvo atliktas nuodugnus ištyrimas ir pritaikytas gydymo sprendimas.
– Kas tave paskatino dar kartą kreiptis į specialistus?
– Breketų niekada nenorėjau – sutikime, grožio jie nepriduoda. Tačiau technologijoms judant į priekį, kelios mano kolegės ir draugės išbandė nematomas dantų tiesinimo kapas. Manau, kad tai šaunus ir gražus būdas turėti tiesius dantis. Yra galimybė išsiimti kapas, valgyti be jų, valyti dantis be jokių problemų. Būtent ši moderni technologija paskatino mane dar kartą pagalvoti apie ortodontinį gydymą.
– Vis dar gajus įsitikinimas, kad tiesinimo kapos netinka sąkandžio korekcijoms. Ar tai – mitas?
– Tikrai taip. Mano atvejis yra gana komplikuotas, reikia koreguoti ne tik kreivą dantų padėtį, bet ir sąkandį, bet kapos viską išsprendžia.
– Kokių dar privalumų turi kapos?
– Tai idealus sprendimas nenorintiems ar negalintiems dažnai lankytis pas gydytojus! Jeigu nešiočiau breketus, reikėtų kas 4-6 savaites juos priveržti, šie vizitai būtini. Aš tokios galimybės neturiu, kadangi gyvenu tarp JAV ir Lietuvos. Nešiojant kapas, pas gydytoją nereikia lankytis dažnai. Gavau visą dantų kapų rinkinį: užtenka jas keisti reguliariai. Taip ir vyksta gydymas.
– Ar patyrei kokio nors diskomforto?
– Kapas nešioju dar gana trumpai. Pirmas pojūtis užsidėjus – tikrai keista! Vis tiek svetimkūnis burnoje, bet labai greitai pripratau ir dabar nebejaučiu jokio diskomforto. Nebuvo skausmo ir puikiai žinau, kodėl. Mano gydytojai naudoja metodiką, kurios dėka prie kapų priprasti lengviau.
– Kuo ši metodika ypatinga?
– Jeigu paciento dantų padėtis ar sąkandis labai netaisyklingi, situacija sudėtinga, tokiu atveju dažniausiai jau pačioje gydymo pradžioje ant dantų tvirtinami specialūs permatomi mechanizmai, savo išvaizda primenantys sagutes. Jie padeda kapoms dar efektyviau tiesinti dantis, tačiau sukelia papildomą spaudimo ir maudimo pojūtį, jeigu pacientas anksčiau nėra nešiojęs kapų. Dantų tiesinimo centro komanda man parinko kitą būdą – pirmiausia priprasiu prie kapų, o paskui bus eilė ir kitiems mechanizmams. Tai reiškia, kad viso gydymo metu jausiuosi tikrai komfortiškai!