Grįžti

Dantų breketai ne tik padeda keliauti taisyklingos šypsenos link, bet ir keičia pacientų kasdienybę, tame tarpe – ir burnos higieną. Su kokiais iššūkiais susiduria nauji breketų nešiotojai ir kaip išvengti rimtų nemalonumų?

„Dantų tiesinimo centro“ gydytojai ortodontai išskyrė pavojingiausias dantų bei burnos ertmės priežiūros klaidas, kurias daro breketus dėvintys pacientai. Štai 3 dažniausios iš jų:

1. Netaisyklinga burnos higiena

Dantų breketai neatsiejami nuo preciziškos burnos higienos. Ji turėtų būti dar kruopštesnė nei iki breketų. Tai – ne tušti žodžiai: uždėjus breketus, dantų valymas gerokai pasunkėja. Aplink breketus ima kauptis apnašos. Gerai nenuvalius apnašų, šios ardo ir išėda emalį. Taip atsiranda danties estetiką bjaurojančios demineralizacinės dėmės, smarkiai išauga ėduonies bei dantenų ligų (periodontito, gingivito) rizika. Norint užtikrinti burnos higieną ir išvengti minėtų ligų, dantis valykite kiekvieną kartą po valgio.

2. Netinkamos dantų priežiūros priemonės

Dėvite breketus ir siekiate užtikrinti nepriekaištingą higieną? Tokiu atveju įprastas burnos higienos priemones teks iškeisti į specialiai pritaikytas breketų priežiūrai. Deja, šį svarbų žingsnį dėl informacijos trūkumo iki šiol praleidžia nemažai pacientų. Tai – pavojinga, nes:

  • Dantis valantis įprastu šepetėliu, nepavyksta kokybiškai išvalyti apnašų, besikaupiančių aplink breketus ir po breketus jungiančia viela.
  • Įprastas tarpdančių siūlas negeba pasiekti ir išvalyti tarpdančiuose susikaupusių maisto likučių.
  • Dėl šių priežasčių, net reguliariai ir kruopščiai valantis dantis, kamuoja nemalonus burnos kvapas, dantys aplink breketus pagelsta, o minkštosios apnašos burnos ertmėje sukuria palankią terpę bakterijoms daugintis ir didina įvairių dantų ligų riziką.

Siekiant nepriekaištingos dantų apsaugos, šalia įprasto dantų šepetėlio rekomenduojame įsigyti vieno danties šepetėlį, kuris leidžia kokybiškai išvalyti sunkiai prieinamas vietas. Tarpdančių priežiūrai rinkitės specialiai breketams skirtą tarpdančių siūlą bei cilindro ar eglutės formos tarpdančių šepetėlį.

3. Neatsargus maisto pasirinkimas

Pradėjus savo kelionę harmoningos šypsenos link, keičiasi ne tik burnos priežiūra, bet ir mityba. Viena didžiausių klaidų, kurią daro breketus nešiojantys pacientai – apsistojimas ties maisto produktais, kurių valgyti nederėtų.

Į nerekomenduojamų patiekalų sąrašą patenka:

  • Kieti maisto produktai (pvz. riešutai), kurie gali nulaužti breketą, nutraukti breketus jungiančią vielą, taip sukeldami skausmą pacientui ir trikdydami sklandų gydymo procesą.
  • Lipnūs maisto produktai (saldainiai, cukraus sirupai ir pan.), kurių likučiai prikimba prie breketų ir yra sunkiai pašalinami.
  • Rūgščių bei cukrų prisotinti produktai (sultys, gazuoti gėrimai ir pan.), kurie paveikia emalį, didina ėduonies riziką, palieka pigmentines dėmes ant dantų paviršiaus.

Vietoje minėtų pavojingų produktų, patariama rinktis minkštesnius, lengvai kramtomis, mažiau cukraus turinčius produktus, o troškulį malšinti saugesniais gėrimais – vandeniu ar nesaldinta arbata.

Tikimės, kad šie patarimai padės tausoti dantų sveikatą dėvint breketus, o Jūsų kelias tiesios šypsenos link bus dar lengvesnis ir užtikrintas!

Registruotis konsultacijai